Ventės rage

VentesRage

Ventės ragas yra bene geriausiai žinomas iškyšulys Kuršių mariose, garsus savo ornitologijos tyrimų stotimi, puikiai matoma plaukiant į Nemuno deltą. Ragą pratęsia molas, į kurį žiūrint nuolat kankina klausimas: ar nebūtų smagu štai dabar pasukti iš farvaterio ir trumpam prisišvartuoti tiesiog priešais Ventės rago švyturį? Draugai su švertbotais dievagojasi, kad galima. Buriuotojo vadovas ir Kuršių marių jūrlapis įspėja apie akmeningas seklumas aplink molo galą. Alvydas ir aš, rugpjūčio pradžioje turėdami laisvo laiko ir gerą orą, nusprendėme atsakyti sau į klausimą: ar galima pakartoti švertbotų žygius su 70 cm grimzlės kyliniu laivu?

IMG_1077

Iš Nidos – Atmatos farvaterio, plaukdami rytų kryptimi, į šiaurę pasukome ties 30-ta (žalia) boja, t.y. gerokai praplaukę ragą. Artėdami prie kranto laipsniškai sukome į šiaurės vakarus, taikydami į molo vidurį. Likus mažiau nei 10 metrų iki molo, “sėdome”. Ne ant akmenų, ačiū Dievui. Vėliau pasistumdėme laivelį ir radome būdą prišvartuoti prie molo.

IMG_1051

IMG_1055

Molo gale esantis gelžbetoninis “baseinas” užneštas smėliu ir Ventėje besilankančių poilsiautojų naudojamas kaip maudykla ar žvejybos vieta. Tiesa, ten nekaip kvepia kormoranų “kakučiais”, todėl ilgai “pležintis” noras nekyla.

IMG_1056

Pasigrožime savo laiveliu įkopę į švyturį, paspoksome į ornitologų tinklus ir grįžtame nusprendę, kad puikiai sutvarkyta aplinka ir renovuoti ornitologijos stoties pastatai yra mažiau patrauklūs už galimybę čia pat, panorėjus ir nusprendus, keliauti toliau.

IMG_1110