Judėjimas pietyn

Judėjimas į pietus (“pietyn”) – daugiau šilumos, daugiau civilizacijos ir ilgesni dienos pažygiai. Antroje atostogų pusėje galima prisiminti ir tai, kad romantiškasis buriavimas turi žymiai daugiau pusių, nei tik maudymasis idiliškose įlankose ar laipiojimas šiltomis švediškomis uolomis. Daugiau apie tai čia.

KalmarBridge small

Apie švedišką buriavimą

Nežinau, ar formalioje bei neformalioje buriuotojų leksikoje terminas “švediškas buriavimas” yra naudojamas. Daugelis tur būt supranta terminą “angliškas buriavimas”, kai chebra susirenka į laivą ir nežinia kiek laiko sėdi kokpite net neatsišvartuodami, nes laukia atoslūgio. Panašiai ir “švediškas buriavimas” man po šios vasaros įgijo visiškai apibrėžtą prasmę. Jį galėčiau naudoti kaip besąlygiškos, bet korektiškos laisvės ir sąlyginio, bet didelio atsipalaidavimo sinonimą. Plačiau apie švedišką buriavimą čia.

Uostas21

Keletas Justino minčių apie pirmąjį projektą

Jei kada (negreit) imsiuosi statyti savo laivą, tai visų pirma perskaitysiu šį Justino straipsnį, kuriame matosi konstruktoriaus dėmesys smulkmenoms, o tai reiškia – esmei. Justino Mėletėlės projektas nepalieka nė vieno abejingo. Todėl jo patirtis ir praktiniai patarimai bus daugeliui įdomūs, gal būt leis sutaupyti laiko ir pinigų.3

Skaityti daugiau

Nostalgiška Rusnė

LaivaiRusneje

Rusnės miestelis man visuomet simbolizavo vakarinį Lietuvos forpostą. Nors savita, prūsiškai vokiška dvasia alsuojanti kultūrinė aura jame kiek prislopinta vis dar gerai matomų sovietmečio reliktų, čia jautiesi būtent kaip forposte. Gražiai įrengtu taku galima pasivaikščioti iki Skirvytės ir Atmatos išsišakojimo, pažiopsoti į kitame krante plytinčią rusų valdomą Prūsiją.

Skaityti daugiau.

Sėkmės istorija Kupiškio marių regatoje

Sėkmės Kupiškio mariose

Antros varžybos, antra iš eilės prizinė (III) vieta. Kupiškio marių regata – tai ne Volvo ocean race, bet rungtyniauti savo rankomis pastatytu burlaiviu turėtų būti kažkas ypatinga. Nejučia pradedi galvoti, kad šioje sėkmės istorijoje konstruktoriaus darbas, atkaklumas ir valia puikiai dera su kitais asmenybės bruožais, kurių reikia sėkmei…

Skaityti daugiau