Nuo Palūšės iki Vaišniūnų

PaluseVaisniunai

Šiame vos 9 km (5 NM) maršrute yra trys nepaprasto grožio ežerai: Lūšiai, Dringykštis ir Dringis. Nekalbant apie galimybę iš vandens pamatyti etnografinį Meironių kaimą.
Nakvynė palapinėje Palūšės kempinge
padovanojo romantišką saulėlydį vakare, tačiau paryčiui išgirdau pakilusias ežero bangas ir nebeiškentęs atsikėliau vos prašvitus. Vakaris vėjas Lūšiuose labai greitai sukelia bangas. Kelias sekundes pasvarstęs nusprendžiau, kad nenoriu nei pusryčių, nei beprasmiškai laukti 8 m/s vakarų vėjo su gūsiais iki 12 m/s, kurį žadėjo prognozė vidudienį. Smagus baidevindas šokdino “Vasarą” bangų keteromis, purslams tyškant į kokpitą. Įplaukdamas į Lūšių-Asalnų kanalą, kurio rytiniame krante yra etnografinis Meironių kaimas, vendavau, nes matėsi, kad pačiame kanale vėjo mažai. Iki Dringykščios upelio, tekančio į Lūšius iš Dringykščio ežero, teko laviruoti prieš vėją, kurio kažkiek buvo tik pačiame kanalo viduryje. Nieko dėl to nepraradau: buriuodamas stebėjau bundantį kaimo gyvenimą, prasilenkiau su žvejais. Dringykščios žiotys yra sunkiai pastebimos. Būčiau prašokęs, jei nebūčiau pastebėjęs (ačiū nac. parko administracijai!) lentelės su ežerų pavadinimais.

"Vasara" Dringykščioje prie Meironių
“Vasara” Dringykščioje prie Meironių

Meironių tiltas apdailintas medine apkala ir dėl to vietos po juo yra dar mažiau – gal koks 1.5 m. Tačiau mums su Vasara tai tapo tik dar vienu kelionės paįvairinimu. Ankstyvą vasaros rytą brendant medžių ūksmėje tekančia Dringykščia sunku apsiginti nuo emocijų iš vaikystėje skaitytų romanų apie paslaptingus upelius, pasakų gyventojus ir narsius geografinių atradimų autorius. Dringykštyje vėjo buvo tik vos-vos, tačiau pro besisklaidančius debesis kyštelėjusi saulės šviesa neleido liūdėti. O protakoje į Dringį sutiktas “trise valtyje neskaitant šuns” ekipažas gerai nuteikė ilgam. Minėtoji protaka siaura ir raitosi kaip gyvačiukė, todėl kai kuriuose vingiuose teko leisti bures ir “kabliuoti” irklu. Tuo maloniau buvo galiausiai patekti į Dringio platybes. Štai kur tikras džiaugsmas: platus ežeras, mažai bangų, laivelis skrieja halfvindu, nuo ežero vidurio pereinant į buką baidevindą. Ir lieka tik apgailestauti, kad dėl smagaus vėjo mano maršrutas taip greitai baigėsi…

Dar gerokai priešpiet Vasaros dugnas palietė šiaurinį Dringio krantą. Laivo iškėlimui pasirinkau ežero pakrantėje labiausiai į vakarus nutolusią sodybą. Sodybos šeimininkas neprieštaravo, kad pasinaudočiau per ją einančiu keliuku. Ankstesnis planas išsikelti į krantą ežero įlankoje esančiame kempinge liko pamirštas dėl smagaus vėjo pagrindiniame ežero plote ir jo nebuvimo įlankoje. Nuostabus buriavimo saivaitgalis baigėsi, tačiau liko saulės ir vėjo energijos užtaisas, kuris dar ilgai džiugins prisiminimais. Jais čia ir pasidalinau.

Darius

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *