Laukinės prieplaukos

Anksčiau …

MinxSmallIšplaukiame iš Stockholmo apie 9:30 ir “gulame” į iš anksto apgalvotą kelionės plano dalį: per Skurusundet į Ingarofjorden ir į Napoleonviken – laukinę lagūną saloje. Ar bereikia sakyti, kad pakankamai nejauku artėti prie uolėto kranto su 1,5 m grimzlės jachta? Net jei batimetras,iki kranto likus mažiau nei 5 m, vis dar rodo 10 m gylį. Išmetus galinį inkarą ir priartėjus prie kranto tiek, kad jau matosi pakrantės sekluma, Dainius neiškenčia ir duoda komandą Simonui nusimauti kelnes ir šokti į vandenį. Rišamės prie pakrantėje augančios pušies ir vertiname kaimynystėje prisišvartavusiųjų pasirengimą: ilgi švartlyniai, priekinės kopėtėlės… Visa tai jiems leidžia į krantą vaikščioti sausiems. Maudomės, o po to kertame dešreles su makaronais ir daržovėmis.

Lūkesčiai neapvilti; švediškos gamtos grožis netgi privertė Dainių postuluoti teiginius apie tai, kad Viduržemio jūros pakrantėms toli gražu iki Švedijos. Pasimėgavę ramybe ir saule, gretimai peisišvartavusiame kateryje gyvenimu besidžiaugiančia švediška šeima, paliekame salą Orno kryptimi.

Dešimt jūrmylių prabėga kaip svajonė. Fiordas išplatėja, išjungiame variklį ir einame su burėmis. Laivas puikiai subalansuotas, vairuoti reikia tik kai pasikeičia tarp salų besisukinėjančio vėjo kryptis. Dainius sako, kad aš “ežerinis”. Na gerai, pažiūrėsim, ar kiek nors “sujūrėsiu” per dvi savaites.

Stojame nakvynėje greta Orno šiaurrytinio smaigalio esančioje Kymmendo salelėje, pietinėje jos įlankoje, numatydami naktinį šiaurės krypties vėją. Greitai čia nakvoti laukiniu būdu susirenka visa flotilė: vienas suomis ir trys švedai.

Salelėje natūralūs pušų bonsai ir mėlynės. Daug ir didelių. Merginos neša jas puodeliais, dubenėliais ir puodais. Vakarienė nenuvilia – mėlynės su pienu ir kitais pagardais.

Vakaro skaitinys – apie langus ir veidrodžius. Kalba pakrypsta apie socialinę verslo atsakomybę ir socialinę verslininkų izoliaciją. Geras romas padeda Rimui ir Dainiui atsiskleisti šia tema. Dešimtą valandą skirstomės po gultus.

VikenSmall

Toliau: Gamtos vaikai