Gamtos vaikai

Anksčiau: Laukinės prieplaukos

Selfie3small

Ryte Danguolė nespėja su vyrais išlipti iš laivo. Rimas virsta undiniumi ir nuogas plaukia į artimiausią skerą. Danguolė buvo pasiruošusi visus indus naujam mėlynių antplūdžiui. Grįžta ir verdasi kavą. Rimas teisingai supranta užuominą, kurią jam sako ant denio palikti, akis bandantys mėlynių indai, ir dingsta tarp uolų su kibirėliu. Jau apsirengęs. Ramunės pakviestas apsisprendžiu prisidėti prie uogautojų. Mėlynių daug!!! Mėlynių bumas tęsiasi tol, kol Dainius taip pat nusprendžia tapti undiniumi ir ima gaudyti ešerius nusileidęs į vandenį laivagalio kopėtėlėmis. Nuogas. Pasibaisėjusi Jūratė tuo metu iškepa du kiaušiniuose pamirkytus batonus. Visi triumfuoja prie pusryčių stalo. Išplaukiame 11 val.

Tik valandai įlendame į Orno svečių uostelį. Apytuštė prieplauka, o kur jos šeimininkai – neaišku. Gyvenvietė panaši į pakrantėje išsimėčiusį kaimą, kurio dar nesugadino turizmo infrastruktūra. Vienoje sodyboje – kavinė ir salos muziejus. Kitoje – senas sandėlys, kuriame parduodami sendaikčiai. Nuo naudotų aukštakulnių iki naudotų laivų. Durys atviros, šeimininko nėra, tik dėžutė pinigams ir kasos pajamų knyga, kurią turi pildyti pirkėjas.

Atsišvartuojame ir sukame į pietus Uto salos kryptimi. Tarp salas skiriančių skerų – seklumos. Valandėlę svarstome ar keturiais geltonais ženklais paženklintas “koridorius” yra koridorius, kuriuo reikia plaukti, ar koridorius , kuriuo plaukti negalima. Logika ir vietinių buriuotojų pavyzdys leidžia apsispręsti teisingai.

village

Uto salos prieplauka labai gyva. Didelis kontrastas su kaimiška ir neišvystyta Orno. Vos randame vietą prisišvartuoti. Tuoj po mūsų vienintelėje likusioje vietoje švartuojasi švedas su šeima ir įspūdingu 40 pėdų laivu. Padedame jam įsisprausti tarp Minx ir kaimyno. Išsišnekame. Stockholmietis, laivą pirko per pusę su broliu, archipelage planuoja praleisti tris savaites; viena jau praėjo. Į atvirą jūrą plaukti negali, nes žmona greit pasigauna jūrligę. Štai taip tie švedai buriuoja jūroje.

Stojame nakčiai Nynashamne, valgome nuostabias salotas su tunu ir gauname žinią apie Danguolės mamos ligą. Danguolės atostogos baigtos.

Toliau: Švediška vasara