Gilė

Gile10

Gilė yra kol kas didžiausias mažojo burinio laivyno narys. Tai 5.4 m ilgio kylinis kruizinis burlaivis, su kuriuo blaškomės Kuršių mariose. Nors laivelis nedidelis, jame pavyko sukurti pakankamai komforto, leidžiančio neribotą laiką keliauti dviese ar trise, o trumpai kelionei geru oru galima susėsti ir penkiese. Standartinė laivelio grimzlė yra 70 cm, ir tai reiškia, kad galima švartuotis prie kranto, kur nėra jokios infrastruktūros. Tą ir išbandėme šią vasarą Minijoje bei vakarinėje Kuršių marių pakrantėje. Žinoma, su švertbotais, kurių minimali grimzlė yra 30-40 cm nekonkuruojame, tačiau 70 cm gylio sekluma daugeliu atvejų tereiškia tik tiek, kad teks sušlapti savo vyriškumą…
Kajutėje turime pakankamai vietos gyventi keturiese, su sąlyga, kad forpiko gyventojai neatsisako savo gultus porą kartų dienoje transformuoti į kambuzą. Kajutė iš vidaus atrodo ne mažiau erdvi, nei panašaus pločio 1,5 m ilgesnio švertboto kajutė, todėl joje gyventi yra visiškai jauku. Įsirengėme LED apšvietimą, USB kroviklį, topinį žiburį ir UTB radijo stotį.
Sausuma Gilę transportuojame prie lengvojo automobilio kabinama priekaba; laivelio svoris – 550 kg. Nuo šios priekabos laivelį nuleidžiame ir iškeliame slipu.

Gile1 Gile6IMG_1022

IMG_1103

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *