Fjärdlång (kalnų pievos)

Į rytus nuo Ornö, išorinėje Skärgård dalyje esanti sala rekomenduojama atostogoms su vaikais: yra smėlėtas paplūdimys ir daug seklių uolėtų pakrančių, kuriose galima praleisti tingias dienas kaitinantis saulėje ir maudantis. Sala apaugusi mišku, kuriame daug galimybių pasivaikščiojimams, grybavimui ir uogavimui, sportiniams žaidimams lauke. Turtingas salos gyvūnijos pasaulis: briedžiai, lapės, pelėdos, ereliai.

Yra žinoma, kad saloje jau 1400-siais buvo gyvenvietė. Salos pavadinimas reiškia „kalnų pievos“. Salos gyventojai vertėsi žemės ūkiu, žvejyba ir medžiokle. Jie medžiojo ruonius ir jūrų paukščius. Čia savo karališkąją sodybą įkūrė karalius Per Gustav Vasa. 1700-jų karo su rusais metu visi pastatai saloje buvo apiplėšti ir sudeginti. Sala buvo tikras piratų lizdas; čia gyveno žinomas piratų kapitonas Peter Blom ir, pasak legendos, saloje kažkur yra palaidotas lobis. Tačiau niekas po Peter Blom mirties nerado didelio jo turto. Dvidešimtojo amžiaus pradžioje žemės ūkį saloje pakeitė miesto kultūra, kurią atnešė miestiečiai, ieškodami vietų rekreacijai ir kontakto su gamta.

1909-siais salą nusipirko žymus finansininkas Ernest Thiel, šiandien žinomas kaip Thiel galerijos, esančios Djurgården, Stockholme, įkūrėjas. Thiel buvo geras šiuolaikinių menininkų, tokių kaip Bruno Liljefors draugas, juos dažnai kviesdavosi į svečius saloje. 1917-siais Ernest Thiel pastatė didingą vasaros vilą savo šeimai, kurioje šiandien veikia hostelis. Ernesto sūnus Tage saloje pastatė Södersjö, kuris iki šiol yra privati nuosavybė. 1942-siais salą perėmė valstybė, ir Stockholmo miesto savivaldybė saloje ėmė organizuoti buriavimo stovyklas. Šiandien didžioji salos dalis priklauso Haninge municipalitetui, ji saugoma kaip valstybinis rezervatas, administruojamas Archipelago fondo (Skärgårdsstiftelsen).

Vakarinėje salos dalyje, gyvenvietės centrinėje dalyje, yra marina. Taip pat yra keletas natūralių prieplaukų. Sezono metu prieplaukos kavinėje galima išgerti kavos, suvalgyti ledų ar netgi blynelių su grietine ir uogiene.Fjardlang