Fågelbrolandet (paukščių tilto kraštas)

Į rytus nuo Ingarö salos, Nämdöfjärden‘e yra fiordais ir ežerais išraižyta Fågelbrolandet sala. Ją sudaro keletas anksčiau buvusių salų, kurios per pastaruosius šimtmečius susijungė, kylant jūros dugnui. Ankstesnių salų pavadinimai yra išlikę kaip dabartinės salos dalių pavadinimai (pavyzdžiui Malmaön). Dabartinis salos pavadinimas yra kildinamas iš Fågelbro dvaro. Dvarui, esančiam vakarinėje Fågelbrolandet dalyje, dar priklauso ir dvi pastatų grupės Värmdö saloje. Visi šie pastatai, iš kurių vėliau susiformavo dvaras, 1544-siais buvo pavadinti Ffuglabrocke, o 1551-siais – Fogelbroke. Pagrindinį dvaro pastatą nuo 1700-jų naudoja golfo klubas Fågelbro G & CC. Nuo 2000-jų Fågelbro vietovardžiu naudojasi ir į šiaurės rytus nuo dvaro susiformavusi nauja gyvenvietė. Pasižiūrėti .

Didžiausia Fågelbrolandet gyvenvietė yra Stavsnäs. 2010-siais čia gyveno 810 gyventojų, yra bendra gyventojų skaičiaus didėjimo tendencija. Šio kaimo vietovardis pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1410-siais. Greičiausiai tai buvo keletas kaimynystėje esančių fermų, besinaudojančių gera dirva ir gerai apsaugota prieplauka. Žmonės ne tik užsiėmė žemės ūkiu ir žvejyba, bet dirbo ir locmanais. Pro salą ėjo svarbus jūros kelias į Stockholmą, šalia buvo judrūs kariniai ir prekybiniai uostai. Tokia strateginė kaimo padėtis kai kada buvo ir trūkumas, nes kaimas ne kartą buvo sudegintas per karus su Danija (1612) ir Rusija (1719). Nuo 1865-jų laivybos bendrovė Strömma Kanal organizavo nuolatinį susisiekimą tarp Stavsnäs ir Stockholmo per Baggensstäket‘ą. Taip greta senovinių pirkių atsirado vasarnamiai su stiklinėmis verandomis. 1877-siais buvo atidarytas vasaros uostas.

Oficiali svečių marina yra pietinėje salos dalyje, vadinama Malma Kvarn (pavadinta čia buvusio malūno vardu).

Fågelbrolandet prieplauka Malmakvarn

Marinoje yra restoranas Grand Malma Kvarn. Svečių uoste yra keturiolika vietų; taip pat leidžiama švartuotis bet kurioje laisvoje vietoje, jei ji pažymėta žaliu ženklu. Uosto kapitono telefono numeris vasaros laiku 08-571430 74. Svečių uoste galima gauti elektros, vandens, veikia bevielis ryšys, yra tualetai ir dušai, skalbykla, pirtis prie gėlavandenio ežero Kvarnsjön, mažų laivų slipas.

Malmakvarn